Ogłoszenie o przetargu - Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz wykonanie sieci radiowej w ramach Projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Myszyniec”
INFORMACJA 2
Myszyniec, dnia 16.06.2014 r.
Treść zapytań oraz wyjaśnienia dotyczące zapisów
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
Dotyczy przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz wykonanie sieci radiowej w ramach Projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Myszyniec”, znak sprawy: KP.271.5.2014.
Zgodnie z art. 38 ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013, poz. 907 ze zm.) zwanej dalej Pzp, w związku z pytaniami, które wpłynęły do Zamawiającego dotyczącymi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), poniżej zamieszczamy treść skierowanych pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1
- Proszę o informację, czy zamawiający wymaga pracy w konkretnym kanale radiowym np. 14, 28MHz z przedziału 5,925-6,425Ghz ? Należy nadmienić, że nie ma możliwości używania w całości pasma od 5,925 do 6,425Ghz o szerokości 500MHz.
- Czy Zamawiający miał na myśli urządzenia pracujące w konkretnym kanale radiowym np. 14, 28MHz bez konieczności obsługi pełnego pasma od 5,925GHz do 6,425GHz ?
Odpowiedź nr 1
Ad. 1
Zamawiający opisując minimalne parametry techniczne nie wymagał urządzeń pracujących w konkretnym kanale radiowym np.: 14, 28MHz we wskazanym przedziale 5,925-6,425Ghz. Jeśli Wykonawca na etapie realizacji przedmiotowego zamówienia uzna, iż przykładowy kanał radiowy 14 lub 28MHz jest właściwy, Zamawiający zaakceptuje ten parametr.
Ad. 2
Zamawiający opisując minimalne parametry techniczne nie wymagał urządzeń pracujących w konkretnym kanale radiowym np.: 14, 28MHz. Urządzenia powinny pracować w paśmie 5,925-6,425 co nie wskazuje, iż powinny obsługiwać pełno pasmo od – do.
Pytanie nr 2
W załączniku nr 1 do SIWZ „Opis Przedmiotu Zamówienia” Zamawiający w punkcie VIII – Radiowy system dostępowy WiFi w miejscowości Myszyniec, oraz w punkcie IX Radiowy system dostępowy WiFi w miejscowościach: Wykrot, Wydmusy, Wolkowe, Krysiaki, Białusny Lasek, Myszyniec Stary określił następujące wymogi dotyczące sektorów stacji bazowych:
1) Czułość odbiornika 6-24 Mbps-94 dBM min +/-2dB
2) Zakres częstotliwości 5.15-5.85 Ghz
3) Poziom mocy nadawania 6-24Mbps 27 dBm +/-2dB
4) Temperatura pracy -30C do 75C°C
5) Standardy 802.11a, 802.11n
6) Interfejs 2 X 10/100 BASE-TX (Cat. 5, RJ-45)
7) Pamięć min. 64MB
8) Pobór mocy max. 8W
9) Zasilanie PoE (Power over Ethernet)
10) Zabezpieczenie ESD/EMP: 30KV Contact/ Air for Ethernet
Zgodnie z wiedzą Wykonawcy, popartą konsultacjami z czołowymi producentami sprzętu sieciowego, dystrybuowanego na terenie polski, nie istnieje rozwiązanie w pełni spełniające wymogi Zamawiającego.
Czy Zamawiający dopuści sektory stacji bazowych pracujące w zakresie częstotliwości 5170-5825 Mhz, spełniające wszystkie pozostałe wytyczne. Powyższy margines jest minimalny i nie wpłynie na obniżenie funkcjonalności urządzenia, ani na jakość świadczonej usługi?
Odpowiedź 2
Zamawiający opisując minimalne parametry techniczne urządzeń wskazał zakres częstotliwości ich pracy 5.15-5.85 Ghz jako zakres w którym mają się mieścić parametry oferowanych urządzeń. Jeśli Wykonawca zaoferuje urządzenia o parametrach mieszczących się w zakresie wskazanym w SIWZ, Zamawiający uzna urządzenia za spełniające warunki minimalne, zgodne z SIWZ. Zamawiający dopuści sektory stacji bazowych pracujące w zakresie częstotliwości 5170-5825 Mhz, gdyż mieszczą się w zakresie częstotliwości wymaganym przez Zamawiającego.
Pytanie nr 3
W załączniku nr 1 do SIWZ „Opis Przedmiotu Zamówienia” Zamawiający w punkcie VIII – Radiowy system dostępowy Wifi w miejscowości Myszyniec, oraz w punkcie IX – Radiowy system dostępowy WiFi w miejscowościach: Wykrot, Wydmusy, Wolkowe, Krysiaki, Białusny Lasek, Myszyniec Stary określił następujace wymogi dotyczące końcówek klienckich:
1) Zakres częstotliwości 5.15-5.85 Ghz
2) Typ anteny w zestawie Kliencka
3) Standard pracy zestawu 802.11a/n
4) Obsługa MIMO 2x2
5) Gigabit Ethernet TAK
6) Temperatura pracy -40 do 60 °C
7) Pamięć min 64 MB
8) Porty 1 x 10/100 Ethernet Port
9) Pobór mocy max. 12W
10) Zasilanie 24V, Poe
W powyższym opisie Zamawiający wymaga 1 sztuki portu 10/100 Ethernet, jednocześnie określając wymóg posiadania portu Gigabit Ethernet (10/100/1000), powyższe wymogi stoją ze sobą w sprzeczności.
Zgodnie z wiedzą Wykonawcy, popartą konsultacjami z czołowymi producentami sprzętu sieciowego, dystrybuowanego na terenie polski, nie istnieje rozwiązanie w pełni spełniające wymogi Zamawiającego.
- Czy Zamawiający wykreśli wymóg dotyczący posiadania portu Gigabit Ethernet, który biorąc pod uwagę wymagane przepustowości u beneficjentów indywidualnych, jest bezzasadny ?
- Czy Zamawiający dopuści końcówki klienckie pracujące w zakresie częstotliwości 5170-5825 Mhz, spełniające pozostałe wytyczne. Powyższy margines jest minimalny i nie wpłynie na obniżenie funkcjonalności urządzenia, ani na jakość świadczonej usługi?
Odpowiedź 3
Ad. 1
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ, gdyż wskazane w pytaniu wymogi nie stoją ze sobą w sprzeczności tj. port Gigabit Ethernet, spełnia jednocześnie funkcjonalność portu 10/100 Ethernet. Wymagane urządzenia klienckie, zgodnie z SIWZ powinny pracować w standardzie 802.11a/n, którego wydajność może przekroczyć 100 Mb/s, dlatego Zamawiający wymaga portu Gigabit Ethernet.
Ad. 2
Zamawiający opisując minimalne parametry techniczne urządzeń wskazał zakres częstotliwości ich pracy 5.15-5.85 Ghz jako zakres, w którym mają się mieścić parametry oferowanych urządzeń. Jeśli Wykonawca zaoferuje urządzenia o parametrach mieszczących się w zakresie wskazanym w SIWZ, Zamawiający uzna urządzenia za spełniające warunki minimalne, zgodne z SIWZ. Zamawiający dopuści końcówki klienckie pracujące w zakresie częstotliwości 5170-5825 Mhz, gdyż mieszczą się w zakresie częstotliwości wymaganym przez Zamawiającego.
Pytanie nr 4
W załączniku nr 1 do SIWZ „Opis Przedmiotu Zamówienia” Zamawiający w punkcie IX Radiowy system dostępowy WiFi w miejscowościach: Wykrot, Wydmusy, Wolkowe, Krysiaki, Białusny Lasek, Myszyniec Stary oraz w punkcie XII podpunkt 8/9 określił następujące wymogi dotyczące anten dookólnych:
1) Zakres częstotliwości 5.15-5.85 Ghz
2) Zysk energetyczny minimum 13 dBi
3) Polaryzacja pionowa i pozioma
4) Kąt promieniowania w płaszczyźnie pionowej 4 stopnie
5) Kąt promieniowania w płaszczyśnie poziomej i pionowej 120 stopnie
6) Max CSWR 1.5:1
7) Waga max 6kg
Powyższy opis, w szczególności paragrafy dotyczące kątów promieniowania wskazuje jednak na anteny sektorowe. Zgodnie z wiedzą Wykonawcy, popartą konsultacjami z czołowymi producentami sprzętu sieciowego, dystrybuowanego na terenie polski, nie istnieje rozwiązanie w pełni spełniające wymogi Zamawiającego.
- Czy Zamawiający wykreśli zapisy dotyczące kątów promieniowania, wskaujących na konieczność użycia anten sektorowych?
- Czy Zamawiający dopuści anteny dookólne pracujące w częstotliwościach 5.45-5.85 Ghz, dedykowane do pracy ze stacjami bazowymi opisanymi przez Zamawiającego ?
Odpowiedź nr 4
Ad.1
Zapisy techniczne dotyczące kątów promieniowania mają zastosowanie zarówno w opisie anten sektorowych jak jak również anten dookólnych, dlatego też Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ jednocześnie przypominając, że opis urządzeń wskazanych w SIWZ jest opisem minimalnym. Jeśli Wykonawca zaoferuje urządzenia pracujące w zakresie minimalnym wskazanym w SIWZ lub wyższym tj. np. kąt promieniowania będzie wyższy od minimalnego podanego w SIWZ, Zamawiający uzna urządzenia za spełniające warunki minimalne, zgodne z SIWZ.
Ad. 2
Zamawiający dopuści anteny spełniające minimalne warunki wskazane w SIWZ, również w zakresie pracy w częstotliwościach 5.45-5.85, gdyż mieszczą się w zakresie częstotliwości wymaganym przez Zamawiającego.
Zamawiający nie modyfikuje SIWZ oraz nie przedłuża terminu składania ofert.
BURMISTRZ MYSZYŃCA
/-/ mgr inż. Bogdan Glinka
______________________________________________________________________
INFORMACJA 1
Myszyniec, dnia 13.05.2014 r.
Treść zapytań oraz wyjaśnienia dotyczące zapisów
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
Dotyczy przetargu nieograniczonego pn.: Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz wykonanie sieci radiowej w ramach Projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Myszyniec”, znak sprawy: KP.271.5.2014.
Zgodnie z art. 38 ust 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013, poz. 907 ze zm.) zwanej dalej Pzp, w związku z pytaniami, które wpłynęły do Zamawiającego dotyczącymi Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), poniżej zamieszczamy treść skierowanych pytań wraz z odpowiedziami:
Pytanie nr 1
Dotyczy laptopa.
1. Czy Zamawiający dopuści wagę laptopa do 2,6 kg z racji nieznacznie cięższej, ale za to pojemniejszej baterii?
Odpowiedź nr 1
Tak, Zamawiający dopuści wagę laptopa do 2,6 kg.
Zamawiający dokonuje modyfikacji SIWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia Część I – komputer przenośny:
Obecnie:
Waga – Waga urządzenia z baterią podstawową nie więcej niż 2,54 kg.
Zmiana zapisów na:
Waga – Waga urządzenia z bateria podstawową nie więcej niż 2,60 kg.
Pytanie nr 2
Dotyczy komputera stacjonarnego – typ 1 i 2.
1. Zasilacz. Czy Zamawiający dopuści zasilacz o mocy maksymalnej 300W? Pytanie motywujemy tym, że większy zapas mocy zasilacza zmniejsza awaryjność jednostki komputerowej, gdy komputer jest znacznie obciążony.
Odpowiedź nr 2
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie wyraża zgody na zwiększenie mocy zasilacza w komputerze stacjonarnym typ 1 i typ 2.
Pytanie nr 3
2. Dotyczy wymagań dodatkowych – wbudowane porty.
Zamawiający w specyfikacji jednoznacznie określił przeznaczenie oraz zakres eksploatacji zamawianych zestawów komputerowych wraz z osprzętem. Dostarczone stanowiska komputerowe mają stanowić odrębne stanowiska robocze w konfiguracji, w jakiej są dostarczane. W zapisach OPZ zauważamy jednak oczywistą niespójność wymagań konfiguracyjnych.
Zamawiający wymaga, aby zaoferowany komputer posiadał 2 cyfrowe złącza graficzne DisplayPort jednocześnie w dalszej części specyfikacji specyfikuje monitor, który musi posiadać minimum 1 port analogowy VGA, oraz port DVI-D. Porty DisplayPort nie będą zatem wykorzystywane przez Beneficjentów podczas użytkowania komputerów w dostarczonej konfiguracji zgodnie z ich domyślnym przeznaczeniem (podłączenie monitora). W celu uniknięcia ewentualnych niekompatybilności prosimy Zamawiającego o wskazanie uzasadnienia funkcjonalnego dla wymagania 2 portów DisplayPort, a także wskazanie, do czego będą wykorzystywane wymagane porty DisplayPort. W przypadku braku konkretnego uzasadnienia wnioskujemy o odstąpienie od tego wymagania, jako niepopartego rzeczywistymi potrzebami Zamawiającego.
Zapis 2xDisplayPort znaczenie podwyższa koszty samego komputera, które de facto nie będą wykorzystywane. Czy Zamawiający zmieni zapisy specyfikacji, na przykładowo, 1x cyfrowy port graficzny (np. 1xHDMI lub 1xDVI lub 1xDisplayPort), bądź zaproponuje inne rozwiązanie, które pozwoli na pełne wykorzystanie zestawów komputerowych znacząco nie podnosząc kosztów?
Odpowiedź nr 3
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Sprzęt komputerowy dostarczony w ramach niniejszego postępowania przetargowego zostanie przekazany grupie docelowej, która będzie korzystała z niego co najmniej do 31 grudnia 2015 r. oraz przez 5 lat okresu trwałości projektu. Zamawiający zakłada, iż w tym czasie uczestnicy niniejszego projektu wezmą udział w innych projektach, kursach, szkoleniach umożliwiających podniesienie ich kompetencji związanych z wykorzystaniem sprzętu komputerowego, co umożliwi wykorzystanie pozostałych funkcjonalności sprzętu komputerowego do celów własnych. Zatem opisane wymagania wobec funkcjonalności sprzętu komputerowego nie mogą zakładać jego przeznaczenia tylko i wyłącznie przez najbliższe kilka miesięcy.
Pytanie nr 4
3. Dotyczy monitora.
a. Czy Zamawiający wykreśli zapisy dotyczące regulacji kątów nachylenia -5 do 22 stopni, a pozostawi zapis, że monitor posiada możliwość regulacji kąta nachylenia?
b. Czy Zamawiający dopuści, po prostu, 2xUSB wbudowane w monitor i wykreśli zapisy dotyczące portów USB w podstawie oraz opcjonalnej podstawie bez portów USB?
Odpowiedź nr 4
a. Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ dotyczące regulacji kątów nachylenia monitora.
b. Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ dotyczące portów USB.
Pytanie nr 5
4. Dotyczy drukarek typ 1.
a. Protokoły sieciowe. Czy Zamawiający wykreśli protokół Net BEUI?
Odpowiedź nr 5
Tak, Zamawiający wykreśla zapis protokół Net BEUI w drukarka typ 1.
Wykonawcy są zobowiązani uwzględnić powyższe zmiany podczas sporządzania ofert (załączenia do oferty zmienionego załącznika nr 1a do SIWZ - „Zestawienie oferowanego sprzętu dla części I i części II”
W załączeniu zmieniony załącznik nr 1a do SIWZ - 13.05.2014
Zmieniony Załącznik nr 1a do SIWZ 13.05.2014
BURMISTRZ MYSZYŃCA
/-/ mgr inż. Bogdan Glinka
______________________________________________________________________
Polska-Myszyniec: Urządzenia komputerowe
2014/S 089-154904
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Gmina Myszyniec
pl. Wolności 60
Punkt kontaktowy: Gmina Myszyniec
Osoba do kontaktów: Anna Rzepkowska, Krystian Kalinowski
07-430 Myszyniec
POLSKA
Tel.: +48 297721141
E-mail: biuroprojekty@myszyniec.pl
Faks: +48 297721141
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://myszyniec.nowoczesnagmina.pl/
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e)punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2) Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3) Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4) Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1) Opis
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz wykonanie sieci radiowej w ramach Projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Myszyniec”.
II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Myszyniec
Kod NUTS PL122
II.1.3) Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów(DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4) Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu
I. Przedmiotem zamówienia jest:
Część I:
1. dostawa i instalacja fabrycznie nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem: 125 szt. dla Beneficjentów Ostatecznych, 135 szt. dla Jednostek Podległych, 3 szt. dla zespołu zarządzającego Projektem oraz 8 szt. drukarek dla Jednostek Podległych i 1 szt. drukarka dla zespołu zarządzającego Projektem.
2. modernizacja 260 szt. dostarczonego sprzętu komputerowego.
3. opieka techniczna nad dostarczonym sprzętem
Część II:
1. dostawa i instalacja urządzeń sieciowych oraz wykonanie sieci radiowej Wi-Fi bezpośrednio związanej z udostępnieniem Internetu,
2. świadczenie usług dostępu do Internetu w 125 gospodarstwach domowych oraz w 8 jednostkach podległych.
3. dostawa i instalacja 8 szt. serwerów oraz 8 szt. UPS.
4. obsługa techniczna sieci radiowej.
5. modernizacja sieci radiowej na koniec projektu.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
30200000, 30213100, 30213300, 30232110, 48000000, 30237410, 30237460, 48761000, 48820000,71320000, 32260000, 32424000, 32523000, 31682530, 32420000, 32571000, 51300000, 32422000,32418000, 72400000
II.1.7) Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8) Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9) Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2) Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2) Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3) Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3) Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2014. Zakończenie 31.12.2015
Informacje o częściach zamówienia
Część nr: 1
Nazwa: Dostawa i instalacja sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem
1) Krótki opis
I. Przedmiotem zamówienia jest:
Część I:
1. dostawa i instalacja fabrycznie nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem: 125 szt. dla Beneficjentów Ostatecznych, 135 szt. dla Jednostek Podległych, 3 szt. dla zespołu zarządzającego Projektem oraz 8 szt. drukarek dla Jednostek Podległych i 1 szt. drukarka dla zespołu zarządzającego Projektem.
2. modernizacja 260 szt. dostarczonego sprzętu komputerowego.
3. opieka techniczna nad dostarczonym sprzętem
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
30200000, 30213100, 30213300, 30232110, 48000000, 30237410, 30237460, 48761000, 48820000,71320000, 32260000, 32424000, 32523000, 31682530, 32420000, 32571000, 51300000, 32422000,32418000, 72400000
3) Wielkość lub zakres
I. Przedmiotem zamówienia jest:
Część I:
1. dostawa i instalacja fabrycznie nowych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem: 125 szt. dla Beneficjentów Ostatecznych, 135 szt. dla Jednostek Podległych, 3 szt. dla zespołu zarządzającego Projektem oraz 8 szt. drukarek dla Jednostek Podległych i 1 szt. drukarka dla zespołu zarządzającego Projektem.
2. modernizacja 260 szt. dostarczonego sprzętu komputerowego.
3. opieka techniczna nad dostarczonym sprzętem
4) Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2014. Zakończenie 31.12.2015
5) Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Do oferty należy dołączyć wymagane załączniki wymienione w SIWZ, dokumenty potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz w celu potwierdzania, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda załączenia do oferty dokumentów wymaganych w Opisie Przedmiotu Zamówienia: Dla części I:
1) Komputer przenośny (1 szt.)
— Wydajność obliczeniowa – wydruk raportu z oprogramowania testującego
— Certyfikaty i standardy - Wymagane są dokumenty poświadczające, że sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, Serwis urządzeń musi być realizowany przez producenta lub autoryzowanego partnera serwisowego producenta, Serwis urządzeń musi byś realizowany zgodnie z wymaganiami normy ISO9001, Certyfikat ENERGY STAR - wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.eu-energystar.org lub http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej, Deklaracja zgodności CE, Dokument potwierdzający spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji nie-bezpiecznych (wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006), w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gram
— Ergonomia – dokumenty poświadczające głośność zaoferowanych komputerów
2) Komputer stacjonarny (2 szt.) (typ 1)
— Wydajność obliczeniowa - wydruk raportu z oprogramowania testującego
— Certyfikaty i standardy – Wymagane są dokumenty poświadczające, że sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, Wymagane są dokumenty poświadczają-ce, że sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO 14001, Certyfikat ENERGY STAR - wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.eu-energystar.org lub http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej, Deklaracja zgodności CE, Dokument potwierdzający spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych(wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006),w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gram
— Warunki gwarancji - Serwis urządzeń musi byś realizowany zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001
— Ergonomia - dokumenty poświadczające głośność zaoferowanych komputerów
3) Komputer stacjonarny (260 szt.) (typ 2)
— Wydajność obliczeniowa - wydruk raportu z oprogramowania testującego
— Certyfikaty i standardy - wymagane są dokumenty poświadczające, że sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO 9001, Wymagane są dokumenty poświadczają-ce, że sprzęt jest produkowany zgodnie z normami ISO 14001, Certyfikat ENERGY STAR - wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.eu-energystar.org lub http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej, Deklaracja zgodności CE, Dokument potwierdzający spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych(wg wytycznych Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A., zawartych w dokumencie „Opracowanie propozycji kryteriów środowiskowych dla produktów zużywających energię możliwych do wykorzystania przy formułowaniu specyfikacji na potrzeby zamówień publicznych”, pkt. 3.4.2.1; dokument z grudnia 2006),w szczególności zgodności z normą ISO 1043-4 dla płyty głównej oraz elementów wykonanych z tworzyw sztucznych o masie powyżej 25 gram
— Warunki gwarancji - Serwis urządzeń musi byś realizowany zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001
— Ergonomia - dokumenty poświadczające głośność zaoferowanych komputerów
4) Monitor (262 szt.)
— Dokument poświadczający, że monitory produkowane są zgodnie z normą ISO:14001 lub równoważny
— Deklaracja zgodności CE
— Dokument poświadczający, że oferowany sprzęt jest produkowany zgodnie z norma-mi Energy Star
Certyfikat TCO'05 dla oferowanego monitora
Część nr: 2
Nazwa: Dostawa i instalacja sieci radiowej
1) Krótki opis
1. dostawa i instalacja urządzeń sieciowych oraz wykonanie sieci radiowej Wi-Fi bezpośrednio związanej z udostępnieniem Internetu,
2. świadczenie usług dostępu do Internetu w 125 gospodarstwach domowych oraz w 8 jednostkach podległych.
3. dostawa i instalacja 8 szt. serwerów oraz 8 szt. UPS.
4. obsługa techniczna sieci radiowej.
5. modernizacja sieci radiowej na koniec projektu.
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
30200000, 30213100, 30213300, 30232110, 48000000, 30237410, 30237460, 48761000, 48820000,71320000, 32260000, 32424000, 32523000, 31682530, 32420000, 32571000, 51300000, 32422000,32418000, 72400000
3) Wielkość lub zakres
1. dostawa i instalacja urządzeń sieciowych oraz wykonanie sieci radiowej Wi-Fi bezpośrednio związanej z udostępnieniem Internetu,
2. świadczenie usług dostępu do Internetu w 125 gospodarstwach domowych oraz w 8 jednostkach podległych.
3. dostawa i instalacja 8 szt. serwerów oraz 8 szt. UPS.
4. obsługa techniczna sieci radiowej.
5. modernizacja sieci radiowej na koniec projektu.
4) Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2014. Zakończenie 31.12.2015
5) Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Do oferty należy dołączyć wymagane załączniki wymienione w SIWZ, dokumenty potwierdzające spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda załączenia do oferty dokumentów wymaganych w Opisie Przedmiotu Zamówienia:Dla części II:
1) Serwer główny
— Wydajność obliczeniowa - wydruk ze strony lub raportu z oprogramowania testującego z przeprowadzonych testów potwierdzony za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę,
2) Serwer lokalny
— Wydajność obliczeniowa - wydruk ze strony lub raportu z oprogramowania testującego z przeprowadzonych testów potwierdzony za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1) Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:
Dla części I - 15 000 PLN (piętnaście tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w niniejszej SIWZ.
Dla części II – 5 000 PLN (pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert określonego w niniejszej SIWZ.
2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest wnieść przed podpisaniem umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny oferty zawierającej podatek VAT dla części I oraz części II.
III.1.2) Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Podstawą do wystawienia faktury VAT będzie podpisany bez uwag protokół zdawczo-odbiorczy. Wykonawca w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego wystawi i dostarczy Zamawiającemu fakturę VAT.
Płatność zostanie przekazana na konto bankowe Wykonawcy wskazane w fakturze VAT.
Płatność zostanie zrealizowana na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, w terminie 21 dni od dnia jej otrzymania przez Zamawiającego.
III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4) Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2) Warunki udziału
III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu potwierdzenia spełnienia warunków, o których mowa w ust. 1, wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 uPzp, wy-stawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
2) wypełnione i podpisane oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SIWZ. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, dokument ten składa każdy z nich;
3) wypełnione i podpisane oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten mogą złożyć łącznie;
4) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z uiszczaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
5) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
7) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp,wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert; Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
8) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa każdy z nich;
9) dotyczy części II - aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm. w zw. przepisy art. 64 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 173, poz. 1807).
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy Pzp, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich za-świadczeń –zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym,administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
d) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8,10 i 11 ustawy Pzp;
Dokumenty potwierdzające, ze nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości oraz, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie , powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o nie zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat , składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się powyższych dokumentów zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Wymagane dokumenty powinny być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby, uprawnione do reprezentowania Wykonawcy z wyjątkiem oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, które powinno być przedstawione w oryginale.Ocena spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana metodą „spełnia”,„nie spełnia” na podstawie informacji przedstawionych w dokumentach.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego, powinien wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu, czyli wskazać jego zakres, rodzaj, czas udzielenie, a także inne istotne okoliczności, w tym wynikające ze specyfiki tego zasobu. Z treści dokumentu winno wynikać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
a) jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem,
b) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
c) Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp – określonych wust. 1 pkt 2–4 – polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp,zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
d) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 uPzp, określonych w ust. 1 pkt 1–4, polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b uPzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w par 6. ust. 3 pkt 1-2 SIWZ. Postanowienia dotyczące podmiotów, które mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej stosuje się odpowiednio.
Wykonawca wraz z ofertą składa listę podmiotów należących do rej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 uPzp, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, sporządzona wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SIWZ.
III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu spełniania warunków wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
a) dla części I - informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert,
b) dla części I - opłaconą polisę, a przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące sytuacji
ekonomicznej i finansowej:
a) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową dla części I na kwotę minimum 1 000 000 PLN,
b) posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia dla części I na kwotę minimum 1 000 000 PLN.
III.2.3) Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1.W celu potwierdzenia spełniania warunków, oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania, Wykonawca ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie głównych dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których dostawy zostały wykonane, sporządzony według wzoru, który stanowi Załącznik nr 4 do SIWZ, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. W przypadku gdy zamawiający jest podmiotem,na rzecz którego dostawy wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej. Jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia dokument ten składa przynajmniej jeden z nich;
2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia,
a także zakresu wykonywanych przez nie czynności wraz z in-formacją o podstawie dysponowania tymi osobami, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SIWZ
3) Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego, powinien wyrażać w sposób wyraźny i jednoznaczny wolę udzielenia Wykonawcy ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu, czyli wskazać jego zakres, rodzaj, czasu dzielenie, a także inne istotne okoliczności, w tym wynikające ze specyfiki tego zasobu. Z treści dokumentu winno wynikać:
a) jaki jest zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) w jaki sposób zostaną wykorzystane zasoby innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) jakiego charakteru stosunki będą łączyły Wykonawcę z innym podmiotem,
d) jaki jest zakres i w jakim okresie inny podmiot będzie brał udział przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Pzp polega na
zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Pzp, a podmioty te będą
brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych SIWZ. Postanowienia dotyczące podmiotów, które mają siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej, stosuje się odpowiednio.
Ocena spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana metoda „spełnia”, nie spełnia” na podstawie informacji przedstawionych w dokumentach.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania dotyczy część II;
2) posiadania wiedzy i doświadczenia tj.: w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych lub część wykonana obejmuje, co najmniej:
a) dla części I - 3 dostawy o wartości minimum 500 000 PLN brutto (słownie: pięćset tysięcy złotych) każda w zakresie dostawy sprzętu komputerowego,
b) dla części II - 3 dostawy o wartości minimum 200 000 PLN brutto (słownie: dwieście tysięcy złotych) każda obejmująca swoim zakresem:
— realizację dostaw urządzeń radiowych licencjonowanych lub nielicencjonowanych
— instalacji i uruchomienia minimum jednej sprzętowej bramy internetowej (router lub firewall z funkcjonalnością routera), (w przypadku, gdy wartość umowy została określona w walucie innej niż złoty przeliczenie nastąpi wg średniego kursu złotego ogłoszonego przez Prezesa NBP i obowiązującego w dniu podpisania umowy na realizację zamówienia)
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia –dotyczy części II tj.: dysponują co najmniej 2 osobami, które realizować będą zamówienie, w tym:
a) inżynier planowania radiowego, który w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert uczestniczył w realizacji przynajmniej 3 projektów planowania radiowego o wartości min. 200 000 PLN brutto każdy, w których zaplanowano przynajmniej 3 Stacje Bazowe jakiegokolwiek systemu punkt-wielopunkt.
b) Instalator systemów radiowych który posiada ważne badania lekarskie oraz uprawnienia do pracy na wysokości oraz w polu mikrofalowym, posiada uprawnienia elektryczne, eksploatacyjne lub równoważne min.1kV.
Jedna osoba nie może pełnić kilku funkcji.
III.2.4) Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3) Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1) Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2) Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Sekcja IV: Procedura
IV.1) Rodzaj procedury
IV.1.1) Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2) Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3) Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2) Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2) Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3) Informacje administracyjne
IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
KP.271.5.2014
IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3) Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
18.6.2014 - 09:00
IV.3.5) Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6) Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert
Data: 18.6.2014 - 09:15
Miejscowość:
Gmina Myszyniec.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1) Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2) Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Działanie 8.3. - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion w ramach 8. Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.
VI.3) Informacje dodatkowe
Termin rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia dla części I i części II jest terminem orientacyjnym.
VI.4) Procedury odwoławcze
VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800
VI.4.2) Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 Pzp.Odwołanie wnosi się:
— w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Pzp, albo,
— w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej. Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Departament Odwołań Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587800
VI.5) Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.5.2014
BURMISTRZ MYSZYŃCA
/-/ mgr inż. Bogdan Glinka
Załączniki (14) | Metadane | Drukuj | Historia zmian |
Załączniki
Metadane
Źródło informacji: | Krystian Kalinowski |
Data utworzenia: | (brak danych) |
Wprowadził do systemu: | Krystian Kalinowski |
Data wprowadzenia: | 2014-05-06 16:05:12 |
Opublikował: | Krystian Kalinowski |
Data publikacji: | 2014-05-06 16:08:11 |
Ostatnia zmiana: | 2014-05-13 13:10:24 |
Ilość wyświetleń: | 2179 |